Cadbury Mini Eggs

Już prawie lato, a ja wreszcie zabrałam się za pisanie recenzji ostatnich z wielkanocnych słodyczy. Jajeczka od Cadbury oczywiście kupiłam na poświątecznej promocji w Tesco za 1,60zł. Nikt by nie przeszedł obojętnie obok takiej ceny.

1minieggs

Podobne, ale od Milki jadłam już kilka razy i bardzo mi smakowały. Tutaj mamy dość zasadniczą różnicę – w Cadbury znajdziemy nieszczęsny tłuszcz roślinny. A jak to się odbiło na smaku? Nie radzę jeść ich w upale, bo margaryna będzie nie da o sobie zapoknieć. Ale „na zimno” są cudowne. Mega mleczne (z charakterystycznym posmakiem znanym w czekoladach Cadbury), kremowe i słodkie. Do tego chrupiąca cukrowa skorupa z czymś na zasadzie niesłodkiego pudru.

2minieggs

Ocena: 7/10

Kupione w: Tesco

Cena: 1,60zł (promocja)

Gramatura: 90g

Wartości odżywcze i skład:

3minieggs

3 komentarzy

 1. ~Ajsza · 8 czerwca 2016 Odpowiedz

  Jakiś czas temu zostałam poczęstowana nimi – spróbowałam jednego, był ok, choć drugiego już nie chciałam ;p

 2. ~Olga (livingonmyown) · 8 czerwca 2016 Odpowiedz

  Istnienie tego typu słodyczy na rynku oraz w blogosferze cieszy mnie, gdyż dostrzegam, że nie jest ze mną aż tak strasznie, jak czasem mi się wydaje, bo potrafię wybierać produkty, które mnie interesują, a zostawiać te, których nie wzięłabym nawet za 1,60 zł. Takie kamyczki mogłabym co najwyżej wsypać do przezroczystego opakowania i trzymać jako ozdobę pokoju (i wabik na osy).

  • czekosfera · 12 czerwca 2016 Odpowiedz

   Jakie kamyczki. Olga, nie nie są twarde ;p
   PS. Ale jako ozdoba w słoiku też by fajnie wyglądały.

Zostaw odpowiedź