Schogetten Cookies&Peanut Butter

Schogetten co jakiś czas „przemyca” nowości bez większego echa. Ominęło mnie już wafelkowe nadzienie (ale spokojnie – tabliczka czeka na recenzję w szufladzie). A teraz to. Prawie dostałam zawału (takiego ze szczęścia) jak dostałam w prezencie tą tabliczkę.

1pean

Chyba większość z Was kojarzy tabliczki od  Schogetten. Jeśli nie to podpowiem jeden znak szczególny – gotowe (czytaj: podzielone) kostki. Gdy rozrywałam sreberko miałam już pewne obawy – bo na polskim rynku ciężko przemycić masło orzechowe. Wydaje mi się, że przed Polakami jeszcze długa droga do docenienia jego słono-gorzko-słodkiego smaku (plus skończenie z kojarzeniem go z Nutellą – Jezu istna profanacja, choć nie mam nic do Nutelli). A jak wyszło z tą czekoladą?

Kremowa, bardzo mleczna i słodka warstwa czekolady. W środku dość tłuste grudkowate nadzienie. Kawałki krakersów są wyraźnie słone, ale bez większego szaleństwa. Przeplata to się z nutą fistaszków, ale nie będę oszukiwać – jest to wersja dla laików. Nadzienie tylko muśnięto masłem orzechowym. Nic dla prawdziwych smakoszy tego wysokobiałkowego i wysokotłuszczwego cuda. Więc tak jak się spodziewałam – wyszła wersja typowo komercyjna. Zawiodłam się, a liczyłam na tak wiele widząc napis „Peanu Butter”.

2pean

Ocena: 7/10

Kupione: na rynku w Olsztynie

Cena: 3,50zł

Gramatura: 100g

Wartości odżywcze i skład:

3pean

10 komentarzy

 1. ~Klaudia Cebula · 5 maja 2016 Odpowiedz

  mam słobość do schogettena węc pewnie by mnie zadowoliła :)

 2. ~Vela · 5 maja 2016 Odpowiedz

  Wiedziaaaałam, że tak będzie, wiedziałam. Niestety takie nadzienia nigdy się w czekoladach nie udają, a szkoda ogromna! Lody z takim uwielbiam to i chętnie bym sobie spróbowała w dobrej czekoladzie. :-)

 3. ~magiacukru · 5 maja 2016 Odpowiedz

  Haha, a ja porównam PB do nutelli – uwielbia(ła)m ją, ale masło bije ją na głowę :D
  Schogetten posiadam, lecz nie oczekuję cudów :)

 4. ~Rebel · 5 maja 2016 Odpowiedz

  Jak na polskim rynku trudno przemycić produkty z mo? Z Ameryki m.in. Reese’s sprowadzają, a do tej pory tylko Wedel się pokusił o PB w słodyczach. Schogetten jest z Niemiec.
  Na nią czekam.

 5. ~Kimiko · 7 maja 2016 Odpowiedz

  Widzę, że to pewnie i tak coś lepszego niż ostatnio jedzona przeze mnie Reese’s… Tak czy inaczej, nie skuszę się, bo wiem, że mnie i tak by nie zadowoliła. Eh, dlaczego tak ciężko o produkt z porządnym masłem orzechowym u nas?

 6. ~Olga (livingonmyown) · 9 maja 2016 Odpowiedz

  Można się było spodziewać :/ Termin do początku 2017, więc u mnie póki co leży i pewnie pęknie dopiero po wakacjach.

 7. ~Natalka · 29 maja 2016 Odpowiedz

  Uwielbiam masło orzechowe, ale nie ukrywam, że trochę się zniechęciłam do czekolad o takim nadzieniu po nieprzyjemnej przygodzie z Wawelem.
  Mimo to tabliczka… tzn. kostki wyglądają bardzo obiecująco, ale staram się nie kupować nowych czekolad, dopóki nie zmniejszę moich zapasów co najmniej o połowę. Przede mną jeszcze daleka droga, ale mam nadzieję, że uda mi się ją potem dostać.

Zostaw odpowiedź