Milka Choco Break mit Haferflocken vs Leinsamen

Słodycze to zło, ale jest znajdziemy w nich jakikolwiek zdrowy motyw od razu jemy je bez wyrzutów sumienia. Dzisiejsza czekolada/ciastko to idealny przykład. Do Milki dorzucili ciastko z ziarnami/płatkami i od razu można zjeść wszystko na raz – bo w końcu to „zdrowe” ;).

Milka, a już tym bardziej ta z zagranicy to mistrzostwo. Wiem, że dla koneserów to przesłodzony, mleczny twór. Ale ja ją uwielbiam. Dzisiejszy cudo przyjechało do mnie z Niemiec (swoją drogą czeka Was seria zagranicznych słodyczy). Czytałam jej recenzje u Pana Testera na testujemyjedzenie i marzyłam żeby jej spróbować. Także jest.

1milkachocobreak

Wszystko ma formę obecnej w Polsce Milki TUC lub LU (ale w innym rodzaju opakowania). No i są dwie zasadnicze różnice – zamiast małych ciasteczek/krakersów jest jedno duże. Po drugie obie wersje mają „zdrowy” dodatek – ziarna siemienia (w pierwszej wersji) i płatki owsiane (w drugiej).

Jak to smakuje? Jak najprawdziwsza słodka Milka i suche, twarde, prawie nie słodkie ciastko/krakers z ziarnami. Mi bardziej przypasowała wersja z płatkami owsianymi, bo bardzo je lubię i często jadam. Siemie lniane było ciut za twarde i nie do końca spajało się z całością. Ale polecam obie wersje.

2milkachocobreak

Ocena: 8,5/10

6 komentarzy

 1. ~Vela · 3 maja 2016 Odpowiedz

  Ciekawe połączenie – banał niby bo herbatnik i czekolada, ale tu wyszło trochę ciekawiej niż standardowa polewa czekoladowa na ciastku czy też czekolada z jego kawałkami. Mi pewnie by smakowało o ile nie połamałabym sobie na tym zębów. :D

 2. ~Olga (livingonmyown) · 3 maja 2016 Odpowiedz

  Chyba każdy pomyśli o wspomnianych tabliczkach LU i Tuc, kiedy popatrzy na te maleństwa. Oczywiście z przyjemnością je kupię, jak się pojawią, choć patrząc na wersję z siemieniem lnianym, mam ochotę na Milkę z krakersem i… kminkiem!

 3. ~Muszka · 4 maja 2016 Odpowiedz

  Jadłam obie ,ale już nie pamiętam która lepsza:)

 4. ~czoko · 4 maja 2016 Odpowiedz

  Jeju, chce tak bardzo. To taka bardziej ciasteczkowa wersja Milki Tuc <3

Zostaw odpowiedź