Lindt Excellence Roasted Sesame

Lubicie sezamki? Ja bardzo i od kiedy dowiedziałam się o istnieniu tej czekolady nie mogłam doczekać się się jej spróbowania. Zajęło mi to ponad rok ;). W końcu nadszedł ten dzień i żałuje że zwlekałam tak długo.

1lindtses

Lindt Excellence to czekolady, które kupuję od święta i głównie z myślą o rodzicach. Nie są to tabliczki do zjedzenia na słodyczowym ciągu. Nad nimi trzeba troszkę dłużej posiedzieć. Ta dzisiejsza oprócz tego że ma lubiany przeze mnie sezam, ma również idealną zawartość kakao – około 50%. Wystarczy, żeby poczuć kakaowego powera, ale nie zrazić się jego nadmiarem. Do tego słodycz, która nie zabija.

2lindtses

Jak przystało na Lindt sama czekolada jest idealnie gładka i kremowa. W jej wnętrzu zatopione jest całe mnóstwo malutkich ziarenek słodkiego sezamu. Idealnie podprażonego, którego smak jest wyraźny, ale nienachalny. Nie wiem czy można to przyrównać to sklejających zęby sezamków. Moim zdaniem ta czekolada jest od nich o wiele smaczniejsza ;).

Ocena: 9,5/10

Kupione w: Kaufland

Cena: niecałe 7zł (promocja)

Gramatura: 100g

3 komentarzy

 1. ~Rebel · 1 maja 2016 Odpowiedz

  Pamiętam ją dokładnie! To jedna z najlepszych tabliczek Lindta, a więc dobrze, że wreszcie się na nią skusiłaś.Sezam nadaje takiej ciekawej nuty smakowej.
  http://kwintesencja-smaku.blogspot.com/2015/12/lindt-excellence-roasted-sesame.html

 2. ~Muszka · 4 maja 2016 Odpowiedz

  Wszystkim smakuje ta czekolada tylko nie mi:(

 3. ~Barbara Bajko · 14 maja 2016 Odpowiedz

  Oczywiście, że jest lepsza od sezamków! :D

Zostaw odpowiedź