Magnum Double Peanut Butter

Masło orzechowe – odkryłam je 3 lata temu i od tamtego czasu mogłabym je jeść codziennie. Tym większa była moja radość, gdy znalazłam tegoroczną limitkę Magnuma w Biedronkowej, przykasowej lodówce. Istnieje bardzo duża szansa, że przebije on moją ulubioną limitkę Black Espresso.

Lody o smaku masła orzechowego w polewie (8%) z kakao o obniżonej zawartości tłuszczu z sosem na bazie masła orzechowego (16%) i mleczną czekoladą (24%).

1magnum

Z wyglądu nie różni się od klasyka. Ale wnętrze to już całkiem inna bajka. Pod gruba warstwą, kruchej mlecznej (choć z na prawdę mocno wyczuwalnym kakao) czekolady jest kolejna warstwa czekolady (już nie tak kruchej) a pomiędzy nimi coś na wzór masła orzechowego. Zabrakło mi charakterystycznego elementu masła orzechowego – odrobiny słoności. W samym środku są orzechowe lody – tłuste i puchate, nie ma się wątpliwości że są o smaku fistaszkowym. Całość jest sycąca, słodka i orzechowa.

2magnum

Te lody w smaku przypominały mi zamrożone orzechowe M&M’sy ;). Nie wiem czy przebiły Black Espresso, ale na pewno należą do grona udanych limitek.

Ocena: 8,5/10

Kupione w: Biedronka

Cena: 3,99zł

5 komentarzy

 1. ~Muszka · 25 kwietnia 2016 Odpowiedz

  Muszę je znaleźć:) dziś będę w Biedronce to poszukam.

 2. ~Vela · 25 kwietnia 2016 Odpowiedz

  No wreszcie ktoś docenił Magnuma tak jak na to zasługuje. :D Super! ja jestem fanką orzechowych smaków w lodach i ten wariant jest dla mnie najciekawszy. Oczywiście spróbuję wszystkich, bo inaczej nie byłabym sobą, ale i tak ten mam nadzieje, że okaże się najlepszy. :-)

 3. ~magiacukru · 25 kwietnia 2016 Odpowiedz

  Cieszę się, że Ci smakowało, choć moje osobiste zdanie jest „nieco” inne :D

 4. ~Martha · 26 kwietnia 2016 Odpowiedz

  Tak zachwalasz aż żałuję, że jeszcze się fo niego nie dobrałam, a mam go w lodówce od świąt … o_O

 5. ~Barbara Bajko · 14 maja 2016 Odpowiedz

  Całkiem mi smakowały :)

Zostaw odpowiedź