Exquisit Belgian Chocolates

Bombonierki to moja słabość. Oczywiście koniecznie z różnymi wariantami smakowymi wewnątrz. Dzisiejsze dostałam w prezencie no i oczywiście wytrwale spróbowałam każdego ze smaków. Są one z serii „ekskluzywnych” produktów w Kauflandzie (to ta sama, w ramach której wyszły czekolady produkowane przez Momami).

1ex

Kartonik i tacka z 16 czekoladkami – po dwie sztuki z każdego smaku. Wyglądają naprawdę solidnie i ładnie. Smaków jak można wyliczyć jest 8.

2ex

A więc po kolei:

3excup

Caramel cup – czekoladowa foremka wypełniona gęstym, ciągnącym, lekko maślanym karmelem, z wierzchu gruba warstwa białej czekolady i chrupiąca posypka. Ogółem – bardzo słodko i bardzo mlecznie.

4excoffe

Coffee cream – gruba warstwa kremowej białej czekolady a wewnątrz gładki, słodkie dość gęstym krem z delikatną nutą kawy. Całość smakuje jak dobra mleczna kawa.

5exapricot

Duet of Apricot-Vanilla – ten smak ciekawił mnie najbardziej. Deserowa czekolada z wierzchu. Wewnątrz zbity, waniliowo-tłuszczowy krem z mazistym a’la dżemikiem. Jest owocowy, dość orzeźwiający, ale moreli w nim nie wyczułam.

6exhazelnut

Hazelnut-mousse pearl - dobra mleczna czekolada, a wewnątrz bardzo tłusty, lekko margarynowy krem. O musie nie ma tutaj mowy. Z orzechami laskowymi tez ciężko ;).

7excrispy

Crisp chocolate - kremowe, maziste wnętrze z lekkimi chrupkami. Do tego dobra mleczna czekolada.

8exkakako

Pearl of cocoa cream - biorąc pod uwagę względy wizualne to zapowiadało sie na prawdę dobrze. A jak wyszło? W skrócie – margaryna+kakao.

9expiramid

Pyramid of dark chocolate - tłuste, bardzo śmietankowe wnętrze i mocno kakaowa czekolada. Proste, przyjemne połączenie.

10exczerwona

Square chocolate od cocoa cream & dark chocolate - bardzo kakaowa, wręcz kwaśna od kakao. I oczywiście bardzo tłusta.

Podsumowując – najsmaczniejsza moim zdaniem była kawowa. Wszystkie smaki prezentują się bardzo ładnie, ale jakość jest zmienna. Niektóre są na prawdę porządne, inne margarynowe. Ale jak każda bombonierka – warta spróbowania.

Ocena: 6,5/10

3 komentarzy

 1. ~magiacukru · 14 lutego 2016 Odpowiedz

  Wyglądają naprawdę ładnie, spróbowałabym Caramel cup, pasuje w moje gusta :D

 2. ~Muszka · 15 lutego 2016 Odpowiedz

  Bardzo ładnie wyglądają. Widuje w Kauflandzie i się zastanawiałam czy je kupić i dobrze,że nie kupiłam bo widać,że są przeciętne a ich cena wysoka.

 3. ~Rebel · 1 marca 2016 Odpowiedz

  Te bombonierki nie są produkowane przez Momami? Bo czekolady muszą być fantastyczne. Nawet jedną recenzowałam, bo druga czeka w szufladzie.
  Prezentują się cudownie, ale jak widzę nienajlepsze w smaku.
  Pyramid of dark chocolate, kawową i tą ostatnią bym nie pogardziła.

Zostaw odpowiedź