Kopernik – Toruńskie Pierniki malinowe niebo

Pierniki – moje ulubione „ciastka”. Chyba każdemu kojarzą się z zimą i świętami. Dla mnie to ciastka całoroczne, które mogłabym jeść codziennie. Zjem nawet te najgorsze.

1pierniki

Dzisiejsze zostały kupione w sklepie firmowym w Toruniu. W 140-gramowej brzydkiej, białej paczce znajdziemy 13 nie za dużych pierników. Z wierzchu jest polewa kakaowa mająca namiastkę gorzkiej czekolady. Jest wyraźnie kakaowa, mało słodka i proszkowa. Pod nią jest piernik – dość twardy i suchy, zbity. Nie jest tak mięciutki jak na przykład w pienikach od Lambertz (moja ulubiona piernikowa firma swoją drogą). Do tego marmolada malinowa, której podstawą są jabłka (czyli standardowy zabieg producentów). Całość mimo, że średnia, ma dla mnie swój piernikowy klimat.

2pierniki

Ocena: 6,5/10

Kupione w: sklep firmowy w Toruniu

Cena: coś ponad 5zł

Gramatura: 140g

7 komentarzy

 1. ~hard-big-hand · 30 stycznia 2016 Odpowiedz

  Bardzo lubię toruńskie pierniki. Od zawsze :)

 2. ~czoko · 30 stycznia 2016 Odpowiedz

  W Auchan są sprzedawane pierniczki w całym kartonowym pudle. Ale muszę powiedzieć, że są dość średnie i niezachwycające.

 3. ~Angelika i Monika (Candy Pandas) · 30 stycznia 2016 Odpowiedz

  My też jesteśmy maniaczkami pierników ;D A jadłaś te nadziewane w polewie deserowe od firmy Favorina, które są co roku w Lidlu albo w sklepach z niemiecką żywnością? Naszym zdaniem nie ma lepszych :D

 4. ~Natalie · 31 stycznia 2016 Odpowiedz

  Muszę niestety przykro stwierdzić, że ta firma spadła na psy :(

 5. ~Rebel · 31 stycznia 2016 Odpowiedz

  Pierniki to również jedne z moich ulubionych ciastek. :D
  Widziałam je taniej w sklepie firmowym Społem.

Zostaw odpowiedź