Fazer – Dumle Snacks

Dumle to cukierki jedyne w swoim rodzaju. Dzisiaj trochę „stuningowana” wersja znaleziona w Biedronce. Wydaje mi się, że jest to mała cukierkowa wersja niedawno wydanych batonów – Dumle Snacks.

1dumle

W sporych rozmiarów opakowaniu (niecałe 200 gram, ale nie pamiętam dokładnie) znajdziemy 26 czekoladek/cukierków. Wyglądają jak mini wersje Jerzyków. Nie za gruba warstwa mocnomlecznej, lekko proszkowej czekolady z zatopionymi chrupkami. Są one bardzo chrupiące i jednocześnie bardzo delikatne (wynika to z faktu, że są mocno napowietrzone). Mają końcowy, zbożowy/słodowy posmak, który bardzo lubię w czekoladowych słodyczach. We wnętrzu jest karmel charakterystyczny dla cukierków Dumle. Ma on ten sam charakterystyczny posmak – powiedziałbym, że przyjemnie sztuczny (wiem głupio to brzmi). Podoba mi się jego konsystencja – wydaje się mniej ciągnący i nie taki „żujący” jak w klasycznych Dumlach.

2dumle

Podsumowując – jest bardzo słodko, mlecznie i maślano. Całość w pewien sposób przełamują słodowo-zbożowe chrupki. Smakowało mi, choć do mistrzostwa jeszcze daleko.

Ocena: 8/10

Kupione w: Biedronka

Cena: około 6zł

Gramatura: niecałe 200g

2 komentarzy

  1. ~Vela · 17 stycznia 2016 Odpowiedz

    Ja nie przepadam za Dumlami stąd pewnie zachwycona bym nie była, aczkolwiek już te snacki bardziej mi się widzą niż cuksy. :D

  2. ~Ania_S · 18 stycznia 2016 Odpowiedz

    Widziałam je ostatnio w Biedronce, ale pamiętam, że jak kiedyś jadłam to mnie nie zachwyciły i ponownie nie kupowałam. Wolę chyba zwykłe Dumle, choć tak kleją się do zębów :D

Zostaw odpowiedź