Mc Vitie’s Digestive Milk Chocolate

Mc Vitie’s to brytyjska marka ciastek, która już od jakiegoś czasu dostępna jest w Polsce. Według Portalu Spożywczego ich herbatniki Digestive są numerem 2 na światowym rynku herbatników. Gdy myślę o takich ciastkach to najpierw kojarzą mi się Holenderskie (opakowanie z młynem), więc chyba się zgadza ;).

1digestive

W 200-gramowym kartoniku znajdziemy 12 dużych, ale nie za grubych ciastek (ściśniętę w brzydką białą folię, która nie utrzymuje ich świeżości po otwarciu). Jedno niepozorne ciastko dostarczy nam 83kcal. Same ciastko to taki bardziej pulchny (napowietrzony?) herbatnik z lekko zbożowych posmakiem. Ma dość grudkowatą strukturę, jest bardzo suchy i kruchy (rozsypał mi się w drobinki przy próbie przełamania). U góry jest dość gruba warstwa mlecznej czekolady. Bardzo smacznej – słodkiej, lekko kakaowej i przyjemnie tłustej. Całość jest idealna do dobrej herbaty i wciąga niemiłosiernie.

2digestived

Ocena: 7/10

Kupione w: prezent

Cena: ?

Gramatura: 200g

11 komentarzy

 1. ~Ajsza · 29 grudnia 2015 Odpowiedz

  Dokładnie – holenderskie Sany to synonimy tych ciastek :) Pamiętam, że na kiedyś kupowałam je namiętnie – nie za słodkie, relatywnie tanie.

  • czekosfera · 30 grudnia 2015 Odpowiedz

   Może nie kupowałam ich namiętnie, ale z chęcią od czasu do czasu. Rzeczywiście nie sa drogie – około 4zł z tego co widziałam w Almie.

 2. ~Vela · 29 grudnia 2015 Odpowiedz

  To są klasyki, niesamowicie prosty produkt, a jaki smaczny! :-)

 3. ~Rebel · 29 grudnia 2015 Odpowiedz

  Nie jestem pewna czy nie widziałam ich w jakimś sklepie…
  W każdym razie uwielbiam ciastka z czekoladą.

 4. ~magiacukru · 29 grudnia 2015 Odpowiedz

  Naprawdę je lubię i coraz częściej w Polsce widuje. Dobrze, że przypomniałaś o tych holenderskich, ile to już ich nie jadłam, chyba czas sprawdzić, czy przypadkiem się nie pogorszyły :DD

  • czekosfera · 30 grudnia 2015 Odpowiedz

   Tez je jadłam po milionie lat właśnie dzięki koleżance, która mi je przyniosła przychodząc na kawe ;)

 5. ~Olga (livingonmyown) · 29 grudnia 2015 Odpowiedz

  Sto lat nie jadłam, ale doskonale pamiętam ich ziarnistą strukturę. Digestive z czekoladą to były pierwsze (i jedyne) ciastka z wyczuwalnym dodatkiem soli, którym oddałam serce. Serio, kocham je. Tylko jak kupowałam w liceum, były w takiej nieutwardzanej tubie. Teraz Francja elegancja, kartoniki.

  • czekosfera · 30 grudnia 2015 Odpowiedz

   Nieutrwadzona tuba kryje się w pudełku.
   Kurde nie napisałam o tej soli, a rzeczywiście ją czuć.

 6. ~Natalie · 29 grudnia 2015 Odpowiedz

  Znam i uwielbiam, jedne z lepszych ciastek na rynku ;)

Zostaw odpowiedź