Schuetzli Milk Chocolate with Hazelnuts&Praline

Tydzień szwajcarski w Lidlu był już dawno temu, a mnie ścigał kończący się termin ważności. Czekoladę z tej serii już jadłam, ale białą i była bardzo smaczna. Dlatego tez skusiłam się na inny smak (w nadziei, że będzie to coś w stylu Nutelli ;)).

1schuetzli

Klasyczne (wręcz retro) opakowanie – papierek i folia. Tabliczka wygląda jak taka z niższej półki, ale akurat ten wygląd kostek dobrze mi się kojarzy. Pachnie prawie jak Nutella, gdyby nie jakaś dziwna (jakby plastikowa) nuta. Sama czekolada jest bardzo średnia. Słodka to wiadomo. Ale jest dziwnie tłusta i plastikowa. Jeszcze gorzej jest z nadzieniem. Jakby spotęgowane wady samej czekolady. Całość ratuje intensywność orzechów laskowychfajnie podprażonych i posiekanych (j akurat takie lubię). Ogółem stało to koło Nutelli, ale tylko tyle. Rozczarowałam się, bo jakość tutaj kuleje.

2schuetzli

Ocena: 5,5/10

Kupione w: Lidl

Cena: 3,49zł (chyba)

Gramatura: 100g

Wartości odżywcze i skład:

3schuetzli

9 komentarzy

 1. ~Kimiko · 3 grudnia 2015 Odpowiedz

  Mi tam smakowała jak na tę cenę. ;)

 2. ~magiacukru · 3 grudnia 2015 Odpowiedz

  Tyle pozytywnych opinii a tu klops :D Mimo to chciałabym kiedyś spróbować, tylko biała pierwsza w kolejce..

 3. ~Olga (livingonmyown) · 3 grudnia 2015 Odpowiedz

  Data do 26. grudnia, co? ;) Kupiłyśmy czekolady podczas tego samego tygodnia. Cała czwórka wisi nade mną i upomina się o konsumpcję.

 4. ~Natalie · 4 grudnia 2015 Odpowiedz

  A mnie bardzo smakowała i to baaardzo ;)

 5. ~Lerinka · 4 grudnia 2015 Odpowiedz

  Kiedyś jadłam ją i też mi średnio smakowała ale moim zdaniem to nie wada tylko zagraniczne czekolady w większości smakują inaczej niż nasze. Właśnie taki dziwny plastikowy posmak, jakby brak tej głębi smaku. Niby dobra a jednak jakas inna. Nie od dziś wiadomo że w Pl mamy bardzo dobre słodycze i niestety ale poza wiodącymi markami jak np. Lindt, Milka, Toblerone czy Orion zagraniczne słodycze są mniej smaczne niż nasze.

  • czekosfera · 4 grudnia 2015 Odpowiedz

   Nasze słodycze są dość smaczne, ale tez jakością nie powalają. Myślę, że niemieckich i tak nic nie pobije.

Zostaw odpowiedź