Twix Peanut Butter

Jeśli zabieracie się za niego z myślą o klasycznym Twixie – rozczarujecie się. Do tego batona należy podejść jak nie do Twixa. Jak jadłam go pierwszy raz, nie smakował mi. I nie dlatego, że nie był dobry. Po prostu myślałam, że zjem inny smak Twixa.

1twixpeanut

A zatem zacznijmy. Otwierając sreberko czuć orzeszki ziemne i nutkę kakao. Wygląd – całkiem jak Twix, gdyby nie zapach trochę inny. Pierwszy gryz. Kruche i bardzo suche ciastko . Na nim przyzwoita warstwa masła orzechowego – klasycznego, zaklejającego/zapychającego? (zawsze mam takie uczucie gdy je jem). Całość oblana mleczną czekoladą, średniej jakości – dość tłustej, z charakterystycznym „marsowym” posmakiem.

2twixpeanut

I bardzo istotna kwestia – jedząc go po raz pierwszy rok temu, byłam zachwycona, bo podstawą było kakaowe ciasteczko. Nie tylko wyglądało to lepiej (był kontrast kolorystyczny między masłem), ale też smakowało. Więc pod tym względem bardzo się rozczarowałam.

Ocena: 8/10

Kupione w: Carrefour

Cena: 6,99zł

7 komentarzy

 1. ~magiacukru · 9 listopada 2015 Odpowiedz

  Kruche ciastko z masłem orzechowym brzmi pycha, mi tam nawet lepiej pasuje (tam myślę) to niż kakaowe :D Mogłabym spróbować, ale nie jest to szczyt marzeń, a i też mam takie odczucia co do masła ;)

 2. ~Vela · 9 listopada 2015 Odpowiedz

  Nie patrzę nawet na to, bo sam Twix to już mój ukochany baton, a tu jeszcze peanut butter! *_*

 3. ~Olga (livingonmyown) · 9 listopada 2015 Odpowiedz

  Zgadzam się, że podchodząc do tego batona nie można myśleć o nim jako o innej wersji Twixa. Bez karmelu to zupełnie inny słodycz, niemniej przepyszny. No i ja uwielbiam czekoladę Marsa, nie widzę w niej nic średniojakościowego.

  • czekosfera · 10 listopada 2015 Odpowiedz

   Ja też ją bardzo lubię (ostatnio doszłam do wniosku, że jej posmak jest charakterystycznego dla mleka prosto od krowy). Ale Lindt to nie jest ;p

 4. ~Karolina · 9 listopada 2015 Odpowiedz

  Aaa, dlaczego u mnie w Carrefour go nie ma? :O
  Brałabym pomimo różnicy w ciasteczku ;D

 5. ~Natalie · 10 listopada 2015 Odpowiedz

  Szukałam ich w moich Carrefour, ale lipa :/ Do mojej ”dziury” nie dojechały.

Zostaw odpowiedź