Casali Weise Rum-Kokos

Wiem, że połączenie alkoholu i czekolady to wersja nie dla wszystkich. Dla mniej takie połączenie, ale z białą czekolada i dodatkiem kokosa (średnio lubianego) to coś nie do przejścia. Dlatego kupując po raz pierwszy te „kule” wybrałam wersje z mleczną czekoladą. Tą dzisiejszą dostałam w prezencie od przyjaciółki.

Draże kokosowe z nadzieniem alkoholizowanym (10%) w polewie czekoladowej (9%) i w białej polewie czekoladowej (55%) – opis i wnętrze opakowania są zgodne, gorzej z tym co na zdjęciu ;).

1kulebiale

W 100-gramowym opakowaniu znajdziemy 18 kul (kul, bo są naprawdę spore). Pachną rumowym aromatem do ciast. Rozkrajam pierwszą do zdjęcia a tam wnętrze nie takie jak na obrazku – ciemne zamiast białego, ale dla mnie to pozytywna niespodzianka ;).

Gruba warstwa lekko margarynowej (w konsystencji i smaku) białej czekolady. Da się w niej wyczuć obecność mleka w proszku (ale takiego fajnego) i wanilii. W środku mleczna czekolada, która daje o sobie znać dzięki kakao. To tego cukrowa, lekko chrupiąca skorupka z rumowym płynem. Intensywnym, ale nie zabijającym. Kokos, którego tak się bałam jedynie pobrzmiewa.

2kulebiale

Pozytywnie zaskoczyło mnie połączenie białej czekolady, rumu i kokosa (choć w zasadzie wanilia była bardziej intensywna niż kokos ;)). I mimo, że margarynę da się wyczuć to wkręciłam się w te kule. Zjadłam kilka, bo reszcie też bardzo smakowało.

Ocena: 8,5/10

Kupione w: Sieć 34 (są na pewno w Almie)

Cena: około 5zł

Gramatura: 100g

Wartości odżywcze i skład:

3kulebiale

6 komentarzy

 1. ~Kimiko · 6 listopada 2015 Odpowiedz

  Kiedyś trochę mnie kusiły, bo biała czekolada i kokos to jedno z moich ulubionych połączeń, ale mleczna wersja, mimo że smaczna, tyłka nie urwała to i tej jednak podziękowałam. Po Twojej recenzji nie wątpię, że draże są smaczne, ale… nie na tyle, bym miała je kupić.

 2. ~Vela · 6 listopada 2015 Odpowiedz

  Tylko po co ten alkohol!? :D Inaczej bym leciała i brała w moim niemieckim sklepie, ech.

 3. ~Karolina · 6 listopada 2015 Odpowiedz

  Draże wyglądają całkiem przystępnie, aczkolwiek mam uraz z dzieciństwa. Chociaż różnią się od tych co ja jadłam bo tamte były malutkie, a nie takie ogromne XD

 4. ~magiacukru · 6 listopada 2015 Odpowiedz

  Wyglądają fajnie, takie zwykłe kulki :D Biała czekolada i kokos, mm mi pasuje, tylko ten alkohol mnie trochę zniechęca, ale jedną czy dwie mogłabym spróbować.

Zostaw odpowiedź