Favorina – Finest Marzipan with Cherry

Wiem, że do Bożego Narodzenia jeszcze sporo czasu, ale tak bardzo lubię świąteczne słodycze z Lidla, że muszę wyrobić się ze wszystkimi recenzjami. Dzisiejszy twór przyniosła do domu mama, bo „miała akurat na to ochotę” – nie bardzo wiedząc co kryje wnętrze opakowania ;).

Pastylki z 33% czekolady mlecznej nadziewane 40% marcepanem z rumem oraz 27% nadzieniem wiśniowym - podoba mi się rzeczowy opis i ostrzeżenie – zawiera alkohol. Wiem, że jest to Lidlowska wariacja na temat niemieckich pralinek, które można spotkać na pewno w Almie. Smaków w obu wersjach jest kilka – w Lidlu był jeszcze pomarańczowy i śliwkowy.

1marzipancherry

Ładne, ewidentnie świąteczne, wysuwane pudełko. W środku 10 wielkich, ciężkich pralinek, każda osobno zapakowana. Pierwsza nuta zapachowa po odpakowaniu folii - alkohol (rodzaj bliżej mi nieznany). Gruba warstwa czekolady. Po prostu dobrej, mlecznej i dość słodkiej. W środku nadzienie takie bardzo „maziowate”. U dołu nawet niewilgotny, a po prostu mokry marcepan. Choć w zasadzie nazwałabym to bardziej masą marcepanową, bo to tego z Lidlowskich chlebków mu daleko. Grudkowate, z wyczuwalnymi drobinkami migdałów, których niestety pożałowali (13%). U góry galaretowato-dżemowe nadzienie wiśniowe – intensywne, bardzo słodkie, nie powiem że naturalne, ale o chemicznych aromatach też mowy nie było. Całość jest ciut za mokra. Wręcz wylewa się z czekoladowej „skorupki”. Bałam się dodatku rumu (3%), że będzie on zabijał całość. Na szczęście tylko ją podkręcał, akcentując wiśniowy dodatek.

2marzipancherry

Z pewnością nie jest to słodycz na co dzień – ma w sobie pewnego rodzaju bogactwo i przepych. Ale jest warta spróbowania.

Ocena: 7,5/10

Kupione w: Lidl

Cena: 11,99zł

Gramatura: 300g

Wartości odżywcze i skład:

3marzipancherry

9 komentarzy

 1. ~Vela · 31 października 2015 Odpowiedz

  Marcepan i alkohol, dwie rzeczy, których najbardziej w świecie nie lubię w słodyczach. :D Mimo wszystko bardzo elegancko wyglądają te pralinki. :-)

 2. ~Karolina · 31 października 2015 Odpowiedz

  Tych pralin jeszcze nigdy nie widziałam… dawno już w lidlu nie byłam :D ale myśle że smakowo mogłyby być dla mnie ciut za ciężkie i mokre :)

 3. ~magiacukru · 31 października 2015 Odpowiedz

  Jak już świątecznie się robi :D ale to dobrze, uwielbiam to :D Opakowanie ma ładne, ale jako, że to marcepan wiem, że nie kupię.. Wydaje mi się też, że dla mnie byłyby za mokre, ale fajnie są tak oddzielnie popakowane xD

 4. ~Natalie · 1 listopada 2015 Odpowiedz

  Ja chcę kupić wersję śliwkową! Kusi okropnie :)

  • czekosfera · 1 listopada 2015 Odpowiedz

   Śliwkowa też fajnie wyglądała, ale smak wybierała mama (z resztą też taki bym wybrała) ;). Na drugą paczkę mnie nie ciągnie, ewentualnie jakby ktoś poczęstował.

 5. ~Enrico Caruso · 17 grudnia 2015 Odpowiedz

  Takiej kupy dawno nie jadłem jak można taki syf produkować niech już niemcy kaszankę robią bo na słodyczach to się znają jak świnia na pieprzu

Zostaw odpowiedź