Cadbury Wispa Biscuits

Dzisiaj dla odmiany ciastka. Kruche w czekoladzie lubiłam od zawsze. Na te dzisiejsze polowałam już jakiś czas. Jakiś miesiąc temu w Kuchniach Świata byłam o krok od kupna paczki za jakieś 15zł. Coś mnie powstrzymało i się opłaciło. Ciastka przywędrowały do mnie w paczce z Anglii.

sam_1149

Batona Wispa lubię, choć wolę wersję Gold (niedawno gościła na blogu). Jest to coś na wzór bąbelkowej czekolady tylko zamiast bąbelków są kwadraciki ;). Cadbury jak to Cadbury – nie najlepszej jakości, ale w tym tkwi cały urok.

sam_1151 Ale wróćmy do ciastek. W opakowaniu znajdziemy 8 średniej wielkości sztuk. Podstawę stanowi ciastko. Coś między kruchym a herbatnikowym. Twarde, proszkowe i niestety nie najlepszej jakości – dodatek margaryny dał o sobie znać. Do tego warstwa „wispowej” czekolady i polewa. I tak jak czekoladę Cadbury lubię bardzo, tak w połączeniu z ciastkiem wypadła dużo gorzej. Mogę powiedzieć, że ciastko podkreśliło jej słabe strony. Mocno mleczna, lekko proszkowa i oszukana. Ogółem nie było źle, ale liczyłam na więcej.

sam_1152

Ocena: 6,5/10

7 komentarzy

 1. ~Vela · 14 października 2015 Odpowiedz

  Bardzo chciałabym spróbować wreszcie osławionej czekolady Cadbury, ona zaś w ciastkach byłaby dla mnie czeli miłośniczki wypieków czymś jeszcze lepszym! :-) Co prawda nie jest może ona jakiś szczególnie wysokich lotów jednak muszę się przekonać na własnej skórze skąd te zachwyty. :P

 2. ~Natalie · 14 października 2015 Odpowiedz

  Mnie strasznie kusi baton Wispa, bo wydaje mi się mega :D Muszę wujkowi powiedzieć, aby poszukał!

 3. ~Olga (livingonmyown) · 15 października 2015 Odpowiedz

  Ooo, a ja wiem, że by mi smakowały, bo Wispę lubię, ciastka też.

 4. ~Karolina · 15 października 2015 Odpowiedz

  Jak dla mnie wyglądają mega zachęcająco. Myślę, że akurat mi by bardzo posmakowały :*

 5. ~Natalia · 16 października 2015 Odpowiedz

  https://www.facebook.com/feelthechocolate

  A może kogoś zainteresuje? Strona powstała z inspiracji miedzy innymi czekosferą :)

 6. ~magiacukru · 16 października 2015 Odpowiedz

  Ciastka leżą u mnie w pudle i miałam zamiar otworzyć je w najbliższym czasie :D Ocena taka średnia, myślę, że mi bardziej by smakowały. Tekst przeczytałam tak „po łebkach”, żeby się nie sugerować :DD

 7. ~Muszka · 21 października 2015 Odpowiedz

  Ciastka mi się podobają i bardzo chętnie bym zjadła jedno do gorzkiej kawy:)

Zostaw odpowiedź