Cadbury – Wispa Gold

Tym razem coś od Cadbury – jedynej firmy, która mimo dodawania tłuszczów roślinnych do swoich czekolad, pozostaje moją ulubienicą. Z resztą, z tego co się zorientowałam dodatek tłuszczów roślinnych nie jest związany tylko i wyłącznie z kwestiami ekonomicznymi. Podobno, dzięki tłuszczom roślinnym czekolada szybciej się rozpływa (patrz: Lindorki).

1wisgold_0

Duży, solidny baton. Cienka warstwa specyficznej (jak to moja mama mówi „oszukanej”) czekolady. Pod nią kryje się coś w stylu bąbelkowej czekolady, ale jakby bardziej proszkowej i mniej delikatnej. W smaku bardzo słodkiej, lekko kakaowej i intensywnie mlecznej. Górna warstwa to karmel – maślany, ciągnący i przesłodki. Całość jest dla cukrowych wyjadaczy, ale mi jak najbardziej odpowiada.

2wisgold_0

*mogłam przełamać batona (zamiast go przecinać) – wtedy byłoby widać jak bardzo ciągnący jest karmel ;)

Ocena: 8,5/10

7 komentarzy

 1. ~Kimiko · 27 września 2015 Odpowiedz

  Blee, kiedyś może byłabym zainteresowana, teraz jakoś mi z tak a formą słodyczy nie po drodze.

 2. ~magiacukru · 27 września 2015 Odpowiedz

  Lubię czekoladę Cadbury, karmel też, pewnie by mi smakował. Pierwszy raz widzę batona Wispa, w wersji Gold :D

 3. ~Karolina · 27 września 2015 Odpowiedz

  Gdy byłam w Londynie to miałam ochotę kupić tego batonika, ale niestety nie było czasu. Teraz żałuję ;)

 4. ~Natalie · 27 września 2015 Odpowiedz

  Kusi mnie strasznie, ale mój wujek twierdzi, że w sklepach nie ma takich batonów :P Ja nie wiem jak on szuka, ale tak to jest jak się mężczyznę na zakupy wysyła :D

  • czekosfera · 2 października 2015 Odpowiedz

   Jak poprosiłam chłopaka żeby przywiózł mi z Anglii Wispę, to przywiózł mi wersję Gold bo innej nie mógł znaleźć. I najlepsze jest to, że byłam tym z początku rozczarowana. Szybko jednak zmieniłam zdanie ;D.

 5. ~Vela · 27 września 2015 Odpowiedz

  Wygląda tak cudownie, zazdroszczę bardzo. Zwłaszcza, że jestem mega nakręcona na Cadbury, bo jest to zbyt znane na świecie, abym nie miała tego też spróbować. :D

Zostaw odpowiedź