Reese’s Sticks

Kolejna słodycz od Reese’s. Dzisiejszego wafelka byłam bardzo ciekawa – nigdy wcześniej nie próbowałam wafla przekładanego masłem orzechowym. I mimo, że wafelków samych w sobie nie lubię to ten od początku zapowiadał się obiecująco. Przywiózł mi go brat mojego chłopaka z Anglii.

1resstick

Mimo gorącej podróży wafelek dotarł do mnie bez najmniejszej skazy. Z pewnością dużą zasługę miała w tym tacka, na której są ułożone dwa paluszki.

2resstick

Już po konsystencji polewy wiemy, że będzie to gorsza jakościowo czekolada. Ale to jest kwestia poboczna. Gruby, powiedziałabym nawet że treściwy wafelek – chrupiący i o innej (niż dotychczas przeze mnie próbowane) strukturze. Przekładany dość solidnymi warstwami masła orzechowego – wyraźnie słonawego, o intensywnym smaku prażonych fistaszków. Co prawda jakością również nie zachwyca, ale mimo to jest smaczne.

3risstick

Całość jest bardzo ciekawym połączeniem. Wydaje mi się, że nie każdemu przypadnie do gustu – chrupiące, słonawe i słodkie zarazem. Ale mi smakowało bardzo.

Ocena: 9/10 (przymykam oko na jakość)

7 komentarzy

 1. ~Kimiko · 13 września 2015 Odpowiedz

  Jeden z moich ulubionych wafelków!
  Ja przy wafelkach też czasem przymykam oko na jakość – ciężko o wytrawny produkt w tej kategorii. Dla mnie to zwykłe chrupaczo-zasładzacze.

 2. ~Karolina · 13 września 2015 Odpowiedz

  Cieszę się, że nie wypadł słabo bo mam go u siebie i czeka na recenzję :D Mam tylko nadzieje że przez ówczesne upały się nie roztopiły te paluszki haha :)

 3. ~magiacukru · 13 września 2015 Odpowiedz

  Zastanawiałam się nad nim xD widzę, że jak będę miała okazję to go spróbuję, ale najpierw babeczki, one ciekawią mnie najbardziej :D

 4. ~Vela · 13 września 2015 Odpowiedz

  Ja oczywiście jako fanka wafelków numer jeden wiem, że muszę ich spróbować. Po pierwsze dlatego, że to coś trudno dostępnego (na szczęście są już w Carrefour), po drugie Reeses, którego zawsze chciałam spróbować i po trzecie masło orzechowe, które samo w sobie jadłam chyba raz, ale w słodyczach lubię. Cieszę się, że tak Ci smakował :-)

 5. ~Natalie · 13 września 2015 Odpowiedz

  Uwielbiam go, pyszny jest ;) Sama mam teraz 1 sztukę w ”zapasach” ;)

 6. ~Pat · 14 września 2015 Odpowiedz

  o ostatnio by na promocji w Carrefour w wersji babeczki nie lubie ale z ciekawosci bym zjadla gdyby nie gluten :<

 7. ~Szpilka · 24 września 2015 Odpowiedz

  o matko chyba zadławiłabym się tym ze szczęścia jakbym dostała… bo pewnie tak bym pałaszowała :D

Zostaw odpowiedź