Reese’s Nut Bar

Amerykańska marka Reese’s spod skrzydeł Hersheys to moim zdaniem guru wśród producentów słodyczy z masłem orzechowym. Brat mojego chłopaka przywiózł mi z Anglii kilka ich produktów. Zaczęłam od Nut Bar (choć wiem, że powinnam od klasyka, czyli babeczek).

1res

W intensywnie pomarańczowym opakowaniu znajdziemy małego (jak na standardy amerykańskie) batona. Podczas testowania wszyscy jednogłośnie orzekli, że wygląda on jak kupa. Na szczęście nadrabia smakiem.

 2res

Pewnie każdy z Was kojarzy batona Lion od Nestle. Tutaj jest zupełnie podobnie, ale zamiast wafelka w środku mamy gładkie, gęste i kremowe masło orzechowe. Nie jest to takie 100-procentowe masło – da się w nim wyczuć dodatek tłuszczów roślinnych, ale smak prażonych orzeszków ziemnych pozostał intensywny.  Do tego gęsty, ciągnący karmel i lekko podprażone całe fistaszki. Całość oblana jest wątpliwej jakości polewą, ale taki już urok Reese’s. W końcu to masło orzechowe ma być kluczowym elementem.

 3res1

Ogólnie całkiem przyjemny batonik, choć spodziewałam się większych fajerwerków.

Ocena: 7/10

4res

8 komentarzy

 1. ~Olga (livingonmyown) · 6 września 2015 Odpowiedz

  Nie cierpię Reese’s. Okropna czekolada i słabe masło orzechowe.

 2. ~FitHealthylife · 6 września 2015 Odpowiedz

  Uwielbiam te batoniki, przepyszne są :)

 3. ~Vela · 6 września 2015 Odpowiedz

  Ucieszyłam się na tę recenzję, bo te batoniki pojawiły się w Carrefour i jest mi smutno, że wyszedł po prostu zwykły , dobry baton. Spodziewałam się większego: WOW skoro to Reeses. :<

 4. ~Karolina · 6 września 2015 Odpowiedz

  O mam tego batonika w szafce :D Przywiozłam go z Anglii. Szkoda, że nie dostał maskymalnej oceny, bo takiej się spodziewałam, ale co tam haha :D Może mi posmakuje :)

 5. ~Natalie · 6 września 2015 Odpowiedz

  Ja jestem w nim zakochana. To najlepszy baton jakiego kiedykolwiek jadłam :)

 6. ~magiacukru · 7 września 2015 Odpowiedz

  Wygląd zewnętrzny nie zachwyca, ale ciekawe, nie powiem :D

 7. ~Natalie · 23 września 2015 Odpowiedz

  Co do pytania, jadłam tylko jeszcze tego w wersji a’la Twix i nie jest tak dobry jak ten ;)

Zostaw odpowiedź