Mather – Cocoa Dusted Truffles Cookie

Okazja goni okazję. Boję wchodzić się do Almy. Za każdym razem znajdę coś tuż przed terminem przecenionego o jakieś 70-80%. Moje słodyczowe zapasy nie mieszczą się w szafce, a mimo to kupuje nowe. Teraz moim wyznacznikiem kolejnych recenzji musi być termin ważności, co nie zawsze do końca mi odpowiada.

Dzisiejsze trufle były przecenione z 15 na 4zł. Nie miałam serca, żeby ich nie kupić.

1trucok

Duży kartonik skrywa paczkę pełną krzywych kostek. Pierwsze co poczujemy po rozerwaniu folii to intensywna, gorzkawa nuta kakao. Trufle mają bardzo delikatną strukturę. Są kremowe, mocno tłuste i nie za słodkie. Całości towarzyszy wszechobecne kakao, które nadaje im elegancji i odrobiny wytrawności. I mimo, że skład mają paskudny (bazą są tłuszcze roślinne) to zjadłam je z przyjemnością. Jedyne zastrzeżenie – na obrazku widzimy kruche ciasteczka typu „Pieguski”. I na kawałki właśnie takich ciastek liczyłam. Niestety zamiast ciastek były lekko cukrowe chrupki ;(.

2trucok

Ocena: 7/10

Kupione w: Alma

Cena: 3,99zł

Gramatura: 250g

Wartości odżywcze i skład:

3trucok

9 komentarzy

 1. ~Słodkie Abstrakcje · 3 września 2015 Odpowiedz

  Takie przeceny to ja rozumiem, sama skusiłabym się na paczuszkę. No ale ja mam mniej szczęścia. Nie trafiam na takie perełki, chyba że są to Rittery. ;) To, nie powiem. Udaje mi się! :)
  Jadłam je ze sto lat temu. Pyszne. :)

 2. ~Vela · 3 września 2015 Odpowiedz

  Wyglądają trochę dziwnie, ale przez to bardzo kuszą. :D Niemniej ja trufli baaardzo nie lubię stąd produkt niestety nie dla mnie. Chyba bardziej nie znoszę tylko marcepanu. :D

 3. ~Zofija · 3 września 2015 Odpowiedz

  O matko, 4 zł za paczkę trufli?! A ja się cieszyłam że za 6zł Lindta Creation kupiłam :P Nawet jakbym miała 3 takie wypchane szuflady jak teraz, nie ma szans żebym nie kupiła :D

 4. ~magiacukru · 3 września 2015 Odpowiedz

  Ja jeszcze nie trafiłam na produkt aż tak przeceniony, który by mi pasował xD

 5. ~Kimiko · 3 września 2015 Odpowiedz

  W takiej cenie może bym kupiła i na pewno by mi smakowały, ale… ta normalna jest jakaś nie wiadomo skąd wzięta. :P

 6. ~Karolina · 3 września 2015 Odpowiedz

  Ja też kupuję za dużo i termin zazwyczaj wyznacza co kiedy spożyję, haha :D Choć staram się moje zakupy ograniczać, ale niestety mi się to nie udaje. Oj!

 7. ~Natalie · 3 września 2015 Odpowiedz

  Nie przepadam jakoś szczególnie za truflami…te jednak wyglądają dość nieźle :)

 8. ~Olga (livingonmyown) · 4 września 2015 Odpowiedz

  Albo ja jestem ślepa, albo w Almie, w której bywam, nie ma promocji na produkty kończące żywot. Gdzie to coś… kosz, półka, regał stoi/leży?

Zostaw odpowiedź