Oreo Chocolate Creme

Amerykańska wersja ciastek typu markizy mnie nie przekonuje. Oreo, kojarzą mi się z podejrzanie czarnym herbatnikiem, tłustym kremem bez smaku i głupią reklamą. Ale wszystkiemu trzeba dać szansę, tym bardziej jeśli zamienimy krem na kakaowy. Poza tym uwielbiam Milkę Oreo.

1oreo

W kartoniku znajdziemy 4 małe opakowania – w każdym po 4 ciasteczka. Jak dla mnie to bardzo dobry pomysł – nie lubię zwietrzałych ciastek , poza tym małą paczkę można zabrać „na drogę”.

Co do smaku. Dwa, twarde, chrupiące i mocno kakaowe herbatniki. Mają lekko grudkowatą strukturę (przynajmniej w porównaniu z tymi co są w Hitach). Między nimi krem. Już nie tak tłuszczowy jak w klasycznej wersji, lekko proszkowy, słodki no i wyraźnie kakaowy.

2oreo

Nie wiem czy są one smaczniejsze od Hitów (dla mnie klasyków gatunku), ale są o niebo lepsze od swojej pierwotnej wersji.

Ocena: 7/10

Kupione w: Żabka

Cena: 3,99zł

Gramatura: niecałe 200g

Wartości odżywcze i skład:

3oreo

6 komentarzy

 1. ~Vela · 30 lipca 2015 Odpowiedz

  Bardzo się cieszę z powodu tej recenzji, bo bardzo chce je zakupić. Tylko, że może powinnam zacząć od klasyków, bo tych nigdy nie jadłam haha! Za to produkty o smaku oreo wielokrotnie – od lodów, szejki, czekolady z ciasteczkami… Jednak wezmę te póki są dostępne, a potem rzeczywiście spróbuję wersji mlecznej. :D

  • czekosfera · 30 lipca 2015 Odpowiedz

   Nie polecam zaczynać od klasyków, bo możesz się zniechęcić. A tę póki są trzeba brać ;)

 2. ~magiacukru · 30 lipca 2015 Odpowiedz

  W klasyku ten krem jest straszny, tych z ogromną przyjemnością bym spróbowała, bo sam herbatnik jest pyszny, dobrze, że się poprawili i lepszy krem wcisnęli, nawet kakaowy, ciekawie, nie będzie tak słodko :)

 3. ~Słodkie Abstrakcje · 31 lipca 2015 Odpowiedz

  Też nie lubię klasycznej wersji Oreo! Z tą chyba .. Mogłabym sobie dać radę ;) Tak samo jak Ty:)

 4. ~Barbara Cichorska · 3 sierpnia 2015 Odpowiedz

  Huhuh, ta wersja mnie nawet zaciekawiła, jak na markizy ;)

 5. ~Rebel · 12 sierpnia 2015 Odpowiedz

  Bardzo dobre, ale najlepiej smakują z mlekiem. <3
  Tez o nich pisałam i podzielam Twoje zdanie, choć ten jeden raz.

Zostaw odpowiedź