Dickmann’s Coco Cabana

Lubicie cieple lody? Mi kojarzą się z zimą lub chorym gardłem – jak byłam dzieckiem, mama mi je kupowała jako substytut tych klasycznych.

Pianki o których będzie dzisiaj mowa często kupuje moja mama, ale w bardziej podstawowej wersji, z Lidla. Te dzisiejsze znalazłam na rynku w Gdańsku – jak już ostatnio pisałam – nowym miejscu, w którym można kupić naprawdę ciekawe słodycze. Hitem była ich cena – 2 zł (10 dni do końca terminu). I tylko z tego powodu je kupiłam, bo tak raczej ominęłabym je szerszym łukiem.

1dick

W dużym kartoniku znajdziemy 18 pianek. Połowa oblana jest mleczną czekoladą, druga część białą. Wszystkie posypane są wiórkami. Jest to pewnego rodzaju wariacja na temat Pinacolady. Ale po kolei.

2dick

Obie czekolady są bardzo słodkie, chrupiąc i lekko plastikowe. Bardziej przypadła mi do gustu biała, przez dość wyraźna nutę wanilii. W obu smakach znajdziemy  to samo wnętrze – sztuczną, przesłodzoną, lekko ciągnącą piankę z takim charakterystycznym, jakby kwaskowym posmakiem. Teoretycznie ma ona smak ananasowy. Wyczułam go przy drugim podejściu i maksymalnym skupieniu. Wiórki, oprócz tego że błądzą między zębami, żadnych walorów smakowych nie dodają. Ogólnie bez szału.

3dick

Ocena: 5/10

Cena: 2zł!

Kupione: na rynku w Gdańsku Olliwie

Gramatura: 150g

Wartości odżywcze i skład:

4dick

6 komentarzy

 1. ~magiacukru · 23 lipca 2015 Odpowiedz

  O nie, ciepłe lody? nigdy ich nie znosiłam, za słodkie i strasznie sztuczne ;)

 2. ~Olga (livingonmyown) · 23 lipca 2015 Odpowiedz

  DWA ZŁOTE!!! Tyle to dziś nawet chleb nie kosztuje :/ Też bym brała. Ciepłe lody kojarzą mi się z czwartkowymi wieczorami w dzieciństwie, kiedy z mamą i tatą oglądaliśmy w tv Sindbada żeglarza, a po uliczkach krążyło autko Family Frost. Zawsze się kupowało miliony wszystkiego plus ciepłe lody „na teraz”.

 3. ~Natalie · 23 lipca 2015 Odpowiedz

  Ja nie znoszę ciepłych lodów, ale jadłam je wieki temu i może mi się smaki pozmieniały :P

 4. ~Vela · 23 lipca 2015 Odpowiedz

  A wyglądają tak pięknie! Spodziewałam się, że to będzie coś niesamowitego, a tu takie rozczarowanie. :<

 5. ~Słodkie Abstrakcje · 23 lipca 2015 Odpowiedz

  Całą podstawówkę przeleciałam na ciepłych lodach, w tym momencie już wiem że to źle brzmi. ;p
  Nie kuszą.. No może wyglądem ;)

 6. ~Barbara Cichorska · 23 lipca 2015 Odpowiedz

  Za dwa złote można brać, ale ciepłe lody to dla mnie koszmar szkolnych sklepików ;d

Zostaw odpowiedź