Thorntons – 10 Mini Chocolate Fudge Brownies

Ostatnio mam szczęście do słodyczowych perełek. Co chwilę znajduje coraz ciekawsze słodycze. Dzisiejsze cudo odkryłam w szafce mojego kolegi, który nie zdawał sobie sprawy, że takie niepozorne opakowanie skrywa w sobie tyle dobrego…
Thorntons – brytyjskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją i sprzedażą wyrobów cukierniczych, głównie czekolady (żródło – Wikipedia). Gdzieś w jakimś z zagranicznych youtubowych filmików mignęły mi ich produkty, dlatego byłam bardzo ciekawa gdy w ręce wpadło mi opakowanie Mini Chocolate Fudge Brownies.

1thortons

Tacka zapakowana w folię. Na niej 10 niedużych kosteczek (kojarzą mi się trochę z piernikowymi kostkami „Domino”). Spód każdej muśnięty jest warstwą mlecznej czekolady. Całość wygląda jak mała wersja Brownie. Co do smaku – nazwa trafia w same sedno – Chocolate Brownie Fudge. Mamy tutaj do czynienia z intensywnie czekoladowym, mokrym ciastem. Ale nie jest one tak ciężkie i gliniaste jak znany mi domowy odpowiednik. Różnicy dodaje słowo „Fudge„. Całość jest lekka i pralinowa. Cudownie rozpływa się w ustach niczym najlepsza czekolada. Dla mnie to istny fenomen. Tym bardziej, że sam skład nie zachwyca.

2thortons

Ocena: 9/10

Nie wiem czy wiecie, ale Wedel wypuścił nową serię czekolad CHRRRUP! (mleczna czekolada z nadzieniem karmelowym i: chrupkami zbożowymi, ciasteczkami kakaowymi, prażoną kukurydzą. Jedyny minus to to, że będą dostępne tylko w dużych tabliczkach (290g).

10 komentarzy

 1. ~Natalie · 21 lipca 2015 Odpowiedz

  Jezu, ale to wygląda! Chyba zaraz utonę we własnej ślinie :D

 2. ~Vela · 21 lipca 2015 Odpowiedz

  Wow, wygląda mega intrygująco! :-)

 3. ~Olga (livingonmyown) · 21 lipca 2015 Odpowiedz

  O mój boże… wyrwałabym koledze całą paczkę i uciekała, gdzie pieprz rośnie! Dał Ci ją, czy tylko poczęstował?

 4. ~Słodkie Abstrakcje · 21 lipca 2015 Odpowiedz

  O Jeeeezu! Faktycznie, masz szczęście! :) To brzmi tak pysznie, tak smacznie.. Chyba zjadłabym wszystkie na raz! :)

 5. ~magiacukru · 21 lipca 2015 Odpowiedz

  Ale pyszności, kolejny produkt, który trafił niedawno na moją listę „prezentów” :)

 6. ~Barbara Cichorska · 21 lipca 2015 Odpowiedz

  Najbardziej podoba mi się opakowanie. Ślicznie eleganckie!

 7. ~Kimiko · 21 sierpnia 2015 Odpowiedz

  Ja tam bym tym nikogo nie częstowała i sama wszystko wpieprzyła, bo… brzmi wręcz bosko. Bardzo ładnie wyglądają w tym opakowaniu, a jeśli smakują, tak, jak piszesz… oj, to wiele bym dała za to, by je dostać (albo dobra tam… nawet kupić).

Zostaw odpowiedź