Schogetten Praline Noisettes

Dzisiaj jedna z moich ulubionych czekolad w równie ulubionym smaku. Czekolady Schogetten wyróżniają się na tle innych z jednego dość prostego powodu – nie są w formie tabliczki, ale już gotowych kosteczek. Ma to zarówno swoje plusy jak i minusy. Nie trzeba wysmyrać całej czekolady żeby ją podzielić, ale też trzeba bardzo ostrożnie są odpakowywać, bo już kilka razy mi się wysypała.

Czekolada mleczna z mlek alpejskiego z nadzieniem nugatowym (36%).

1pra

Gładka, delikatna czekolada jest bardzo słodka i mleczna. W środku jeszcze delikatniejsze nadzienie. Dość tłuste i wyraźnie orzechowe (zasługa miazgi z orzechów laskowych 10%). Całość moim zdaniem jest pyszna, ale na pewno nie przypadnie do gustu fanom mniej słodkich smaków. I co prawda wypada ona gorzej niż uwielbiana przeze mnie Ritterka pralinowa, ale i tak jest bardzo dobra.

2pra

Ocena: 8,5/10

Cena: prezent (jak tak dalej pójdzie to przestanę wydawać pieniądze na słodycze ;D)

Gramatura: 100g

Wartości odżywcze i skład:

3pra

9 komentarzy

 1. ~Słodkie Abstrakcje · 13 lipca 2015 Odpowiedz

  Chciałoby się krzyknąć – „Sioooostro!”. :)
  Przez wiele wiele lat była to moja ulubiona czekolada – tania, pysznie słodka, kremowa.. I dalej jest jedną z ulubionych. No ale Ritter bije ją na głowę :)
  Tak czy siak – cząstka mojego serducha należy do niej :)

 2. ~Karolina · 13 lipca 2015 Odpowiedz

  Mam wrażenie, że tego wariantu jeszcze nie widziałam :D
  Dla mnie jest chyba zbyt przeciętna

 3. ~Natalie · 13 lipca 2015 Odpowiedz

  Jadłam, bardzo smaczna, ale Ritter Sport lepsza, bo mniej tłusta :)

 4. ~Olga (livingonmyown) · 13 lipca 2015 Odpowiedz

  Kocham smak pralinowy, zwłaszcza po latach jedzenia Merci oraz spróbowaniu Ritter Sporta. Do Schogettenów nie mogę zrobić porządnego podejścia, bo denerwuje mnie, że producent dokonał podziału kostek za mnie. To kolejny minus, możesz dopisać na swoją niewidzialną listę wad i zalet czekolady :P

 5. ~Vela · 13 lipca 2015 Odpowiedz

  Pralinową czekoladkę z Merci bardzo lubię! Ciekawa jestem jak wypadłaby ta czekolada no i RS. Obie muszę spróbować koniecznie. :-)

 6. ~Szpilka · 13 lipca 2015 Odpowiedz

  Bardzo lubię wszelkie praliny ^^ A czekolada kusi nie tylko smakiem ale i opakowaniem, swego czasu szalałam za czekoladami tej marki… niestety nie cieszy się zbyt dobrą opinią ;) Dla Olgi wada to jest te podzielenie, dla mnie zaleta, bo nie raz przy gościach chcemy kogoś poczęstować musimy ją łamać, brudzić się, jeszcze nie równo nam to wychodzi, a ta czekolada nam to ułatwia ^^

 7. ~magiacukru · 13 lipca 2015 Odpowiedz

  Lubię praliny, jednak bardziej kusi mnie ta ritter sport :)

 8. ~Barbara Cichorska · 14 lipca 2015 Odpowiedz

  Ileż to ja razy wysypałam Schogetten! ;) Nie wiem, czy już kiedykolwiek sięgnę po wyroby tej marki…

Zostaw odpowiedź