Mentos Choco (z białą czekoladą)

Mentosy czekoladowe – ciąg dalszy. Niedawno w Biedronce pojawiła się wersja z ciemną czekoladą. Chyba równocześnie z tymi, wypuścili na rynek wersję z białą. I co prawda fanką białej nie jestem, to chciałam spróbować z czystej ciekawości…

1mentoswhite

Zacznijmy od tego, że Mentosy są jaśniejsze i jakby twardsze (w porównaniu z ciemną wersją). Z wierzchu zbite, gumowe toffi. Słodkie i lekko karmelowe. W środku dużo nadzienia. Strukturą przypomina coś między krówką a drażami?. W każdym razie nie jest to typowa biała czekolada. Miększe niż wierzch. Bardzo słodkie, lekko tłuste (ale bez margarynowa tego posmaku). I bardzo, bardzo śmietankowe bądź mleczne (ciężko mi doprecyzować).

2mentoswhite

Mi bardziej przypadły do gustu te z ciemną czekoladą. Nie mniej jednak do tych też nie mam większych zastrzeżeń. Na pewno są słodsze i bardziej mleczne.

W obu smakach podoba mi się struktura i to, że nie kleją się tak bardzo do zębów. Są fajną opcją na coś mini słodkiego w drodze ;).

Ocena: 7,5/10

Kupione w: Polo Market

Cena: 2,49zł (chyba)

Gramatura: 38g

8 komentarzy

 1. ~Kimiko · 27 maja 2015 Odpowiedz

  Czytałam ten wpis ze zmarszczonym czołem, haha. Nie potrafię sobie wyobrazić mentosów z białą czekoladą i nie ukrywam, że mnie jakoś odrzucają. Znaczy… ogólnie te wszystkie ich smaki mnie… zadziwiają w niepozytywnym sensie. Mimo, że jak piszesz, mogą być, ja na pewno się na nie nie zdecyduję, nie ciekawią mnie w kontekście spróbowania.

 2. ~Szpilka · 27 maja 2015 Odpowiedz

  kocham mentosy! a te dwa smaki nadal czekają na moje testy, jeszcze niestety ich nie jadłam :/ miałam już wielokrotnie to zrobić, ale zawsze sięgam po co innego, ech…

 3. ~Barbara Cichorska · 27 maja 2015 Odpowiedz

  Tej wersji jeszcze mocniej bym się bała :D Nie dla mnie.

 4. ~Vela · 27 maja 2015 Odpowiedz

  Mentosy to smak mojego dzieciństwa. Oczywiście najlepsze były różowe. :D Właściwie to tylko ta stara kolorowa wersja mi smakuje. Miętowym czy tym smakowym wariacjom ,,rainbow” mówię nie. Ciekawa jestem jak wypadłyby te cukiereczki zwłaszcza, że jestem miłośniczką białej czekolady. :D Myślę, że mogłoby być całkiem nieźle.

 5. ~Natalie · 28 maja 2015 Odpowiedz

  Szkoda, że u mnie nie ma Polo, bo te strasznie kuszą :)

  • ~Olga (livingonmyown) · 28 maja 2015 Odpowiedz

   Są również w Hebe, wczoraj widziałam.

   Ja jeszcze nie zjadłam tych zwykłych czekoladowych, więc z białą nawet nie kupuję. Może po wakacjach albo jak mi się zmniejszy lista.

 6. ~Słodkie Abstrakcje · 28 maja 2015 Odpowiedz

  Muszę przyznać, że dostałam je i już testowałam.. Czekają na wpis :)

 7. ~Pan Tester · 18 czerwca 2015 Odpowiedz

  O, z białą nie udało mi się dostać. Wygląda dobrze :)

Zostaw odpowiedź