Chateau Milch Jumbo

Marka Chateau kojarzy mi się z naprawdę dobrymi czekoladami (ze szczególnym uwzględnieniem białych). Dzisiaj batoniki spod ramion tego samego producenta, które dostałam w prezencie od koleżanki z roku ;D.

Wafelek z orzechowo-nugatowym nadzieniem (55%) oblany mleczną czekoladą (31%).

1jumbo

W kartoniku znajdziemy 7 osobno zapakowanych batoników. Nie za duże, mają bardzo ciekawy kształt. Pierwszym skojarzeniem po ich odpakowaniu jest Kinder Bueno. Są w podobnym klimacie.

Cienka warstwa bardzo słodkiej, tłustawej czekolady. Dość gruby wafelek – twardszy i mniej chrupiący niż w Kinder Bueno. I nadzienie – dość zbite (ale nietwarde), słodkie, minimalnie orzechowe (orzechy laskowe 7,3%) i wyraźnie kakaowe. Przypomina mi Nutellę.

2jumbo

Całość to taka kakaowa wersja Kinder Bueno, z trochę gorszym wafelkiem i mniej orzechowym, a bardziej kakaowym nadzieniem. Ogólnie fajna sprawa.

Ocena: 8/10

Kupione w: prezent

Cena: jak wyżej

Gramatura:150g

Wartości odżywcze i skład:

3jumbo

10 komentarzy

 1. ~Vela · 21 maja 2015 Odpowiedz

  Fajne są te batoniki jednak pomimo, że często ,,podróbki” wychodzą znacznie lepiej niż oryginały tutaj jednak moim zdaniem Kinder Bueno go detronizuje ze względu na smaczniejszą czekoladę i nadzienie chociaż nie powiem, że ten też jest smaczny. :-)

 2. ~Olga (livingonmyown) · 21 maja 2015 Odpowiedz

  Jak godna alternatywa KB, to ode mnie dostaje głos na tak :) Przy okazji zapytam… jadłaś lidlowe podróby o nazwie Belloni, te takie pakowane po pięć sztuk? O mamo, to jest niebo, w przeciwieństwie do podróby dwupaluszkowej Tastino, bo to jest ohyda.

  I jeszcze drugie pyt: rodzina i znajomi wiedzą że i o czym bloggujesz?

 3. ~Słodkie Abstrakcje · 21 maja 2015 Odpowiedz

  Musisz koniecznie zapoznać mnie ze swoją koleżanką!! :D

  A co do produktu to ewidentne ściągnięcie skóry z Kinder Bueno :) Jeżeli chodzi o bardziej czekoladowy smak „I’m in”, wchodzę w to. Szkoda tylko, że nigdzie tego nie znajdę ;(
  Poza tym.. Takie słodkie opakowanie :)

 4. ~Kimiko · 21 maja 2015 Odpowiedz

  W klasycznym Kinder Bueno jakoś coś mi nie pasuje, mimo to, chętnie bym czegoś takiego spróbowała. ;)

 5. ~Szpilka · 21 maja 2015 Odpowiedz

  nie jadłam, a nie raz mnie kusiło :D kuszą mnie tak samo te z lidla :) z Tastino jadłam i nie narzekałam choć do kinder się nie umywają ;)

 6. ~Natalie · 22 maja 2015 Odpowiedz

  Wiele dobrego o nich słyszałam, ale ja Aldiego nie mam w mieście :(

 7. Natalia · 22 maja 2015 Odpowiedz

  Brzmi ciekawie, ale raczej zostałabym przy klasycznym Bueno.

Zostaw odpowiedź