Lusette – Czekoladowe Mleczne Nugatowe

Nowość wśród wafelków na polskim rynku. Producent lansuje je jako „marka skierowana do kobiet i mężczyzn, którzy wśród codzienności pragną odrobiny luksusu”.

Zdecydowałam się je kupić dopiero przy drugim podejściu – po przeczytaniu recenzji u posypanejcukrem. Wcześniej zniechęcił mnie skład – oleje roślinne na pierwszym miejscu.

Na wafelki (jako słodką przekąskę) decyduje się „od święta”. Jeśli już mam na nie ochotę to wybieram Czekowafle od Wedla lub Prince Polo. Nie znoszę za to Princessy.

Ciekawa jestem jak te przypadną mi do gustu. Żeby być obiektywna zaopatrzyłam się we wszystkie trzy smaki.

1elites

Zacznijmy od kwestii wizualnych – wszystkie smaki wyglądają podobnie. Mają gruba warstwę czekolady, ale tylko z jednej strony (góra). Płaty waflowe są ciemne (kakaowe?). Przekładane są naprawdę gruba warstwą kremu (w końcu stanowi on aż 70%).

Lusette Czekoladowe – kruchy wafelek przekładany kremem o smaku czekoladowym (70%) w polewie kakaowej.

2elites-czeko

Gruba warstwa polewy czekoladowej jest przyzwoitej jakości. Dość gładka, słodka, mleczna i odrobinę kakaowa. Płaty waflowe trudno mi opisać, bo giną wśród warstw kremu. Są kruche i dość suche. Coś pomiędzy tymi w Grześkach a Prince Polo. Krem natomiast jest wyraźnie kakaowy, tłustawy (ale bez dziwnego posmaku) i słodki (nieprzesłodzony).

Ocena: 6,5/10

Lusette Mleczne – kruchy wafelek przekładany kremem o smaku mlecznym (70%) w polewie kakaowej.

3elites-mleczne

Ta sama czekolada i płaty waflowe. Z kolei krem to już całkiem inna bajka. Mdły, to na pewno. Tłuszczowy – i tutaj już pojawia się nieprzyjemny margarynowy posmak. Do tego wyraźny, sztucznie śmietankowy aromat. Nie dla mnie.

Ocena: 4/10

Lusette Nugatowe – kruchy wafelek przekładany kremem o smaku nugatowym (70%) w polewie kakaowej.

4elites-nugat

Orzechy w składzie są (prażone orzechy arachidowe w nieznanej proporcji i nugat aż 1,5% składający się z migdałów, cukru, tłuszczu kakaowego i mleka pełnego w proszku). Ale gdzieś zaginął ich smak. Na upartego można go „wyszperać”, ale w moim przypadku przy maksymalnym wysileniu kubków smakowych. Do tego dochodzi lekko gorzkawy posmak (jakby to on był dowodem na dodatek orzechów w kremie). Całość zdecydowanie lepsza niż mleczne, ale spodziewałam się bardziej orzechowych doznań.

Ocena: 6/10

A zatem, najbardziej przypadł mi do gustu smak czekoladowy, ale i tak daleko mu do Czekowafla. Nugatowe są całkiem przyzwoite. Natomiast mleczne to porażka. I tyle. Raczej do nich nie wrócę.

Cena: 0,99zł

Gramatura: 50g

Kupione w: Alma

8 komentarzy

 1. ~Natalie · 11 marca 2015 Odpowiedz

  Bardzo chcę ich spróbować! Szkoda, że Alma daleko :/

 2. ~Barbara Cichorska · 11 marca 2015 Odpowiedz

  Czekoladowego i nugatowego wariantu może kiedyś spróbuję, ciekawią mnie te wafelki.

 3. ~Olga (livingonmyown) · 11 marca 2015 Odpowiedz

  W ostatecznym rozrachunku widzę, że bardzo się opłacało je kupić, hihi :D

 4. ~czoko · 11 marca 2015 Odpowiedz

  Czekoladowe mnie i tak bardziej interesowały niż mleczne, więc za bardzo rozczarowana nie będę.

 5. ~Kimiko · 12 marca 2015 Odpowiedz

  Ten posmak margaryty trochę odstrasza, ale i tak jakbym tylko je gdzieś znalazła, nie zastanawiałabym się długo nad kupnem, mimo takich ocen. :D

 6. ~Słodkie Abstrakcje · 13 marca 2015 Odpowiedz

  Ach! Miałam się w nie doposażyć ale oczywiście zapomniałam! Ilość kremu mnie zauroczyła. Niestety mleczny odpadłby na starcie – nie lubię. Nugacik i czekolada zawsze wejdą :) Pozdrawia „Lukrowana Słodycz” ;)

 7. ~Magda Lena · 14 marca 2015 Odpowiedz

  Wydaje mi się, że te wafelki ostatnio stały się bardzo popularne. Chyba się skuszę, bo już je parę razy widziałam :)

 8. ~Sylwuch · 15 marca 2015 Odpowiedz

  Pochłonęłabym czekoladowe :)

Zostaw odpowiedź