Union Chocolate – czekolada gorzka 60%

Gorzkie czekolady jako jedyne szybko mnie satysfakcjonują*. Nie muszę zjeść pół tabliczki aby poczuć, że już wystarczy. Dzisiaj recenzowana tabliczka dostępna jest w Netto*. Kosztowała 1,99zł, co wydaje się niską ceną. Ale waży jedynie 80g. Zapakowana w papierek i sreberko ;). Podzielona na 24 malutkie kosteczki.

1

Gładka, cudownie rozpływająca się w ustach, intensywnie kakaowa i minimalnie słodka. Dla mnie idealna, szczególnie w chwili kakaowego napadu.

Niepozorne opakowanie kryje w sobie godną polecenia gorzką czekoladę.

DSCF5331

*Po tej tabliczce utwierdziłam się w przekonaniu, że 60% zawartość kakao jest dla mnie optymalna.

*Producentem jest polska firma z Żychlina, i co paradoksalne na boku tabliczki widnieje napis o oryginalnej szwajcarskiej recepturze. Podchodziłam do tego z przymrużeniem oka, ale po zjedzeniu kilku kostek stwierdzam, że coś jest na rzeczy.

Ocena: 9,5/10

Kupione w: Netto

Cena: 1,99zł

Gramatura: 80g

Wartości odżywcze  i skład: na zdjęciu

last

10 komentarzy

 1. ~Olga (livingonmyown) · 6 lutego 2015 Odpowiedz

  Daj sobie szansę na 73% i tę czekoladę: http://livingonmyown.pl/2015/02/05/ritter-sport-edel-bitter-73-kakao/, bo jest ZNAKOMITA.
  A Twoja recenzja emanuje dwuznacznością pierwszego zdania :D

 2. ~Natalie · 7 lutego 2015 Odpowiedz

  A jadłam, jadłam i przyznać muszę, że jest pyszna, choć Rittera dla mnie nie pobije ;)

  • czekosfera · 7 lutego 2015 Odpowiedz

   Ritter Sport jadłam tylko 50% kakao i była bardzo dobra tylko całkiem inna niż ta. Nie wiem jak smakowałaby mi wyższa zawartość kakao.

 3. Natalia · 7 lutego 2015 Odpowiedz

  Opakowanie jest intrygujące. :D

 4. ~Barbara Cichorska · 7 lutego 2015 Odpowiedz

  Zawsze w Netto ciekawiła mnie ta czekolada, ale nigdy nie zakupiłam. Dobrze, że ma na pierwszym miejscu w składzie miazgę kakaową, ale zawartość odtłuszczonego kakao w proszku to i tak oszustwo i pójście na łatwiznę.

 5. ~janosik z Pomorza · 18 lutego 2015 Odpowiedz

  opisana czekolada jest dobrej jakości. niestety sformułowanie „kosztowała 1,99 pln/szt.” stało się rzeczywiście przeszłością. dzisiaj się zgarbiłem w Netto, gdy zobaczyłem nową cenę: 2,99 pln/szt. i to w kraju, w którym polskojęzyczne mendia jeszcze pod koniec ubiegłego roku straszyły deflacją. a tu masz soczystą podwyżkę o ponad 50% za jednym razem!!! by żyło się lepiej!!!

 6. ~Zybi · 23 lutego 2015 Odpowiedz

  Też byłem bardzo zaskoczony tak ogromna podwyżką ceny tej czekolady. 2,99 zł za 80 gram to trochę drogo. Wedlowska 100 gramowa jest tańsza w tym samym sklepie (Netto).

 7. ~Zybi · 23 lutego 2015 Odpowiedz

  Dodam, że chodzi o sklep Netto w Sztumie.

Zostaw odpowiedź