Jubileu – Almonds Hazelnuts Raisins

Dzisiejszy twór* znalazłam jakiś czas temu w Polo Market. Patrząc na opakowanie i skład stwierdziłam, że jest to czekolada z trochę wyższej półki (z resztą cena na to wskazywała – 5zł). Ale zostawiłam ją w spokoju, czekając na przecenę. I po jakimś miesiącu się doczekałam.

*Zgodnie z pudełkiem jej producentem jest portugalska firm Imperial.

Czekolada mleczna z migdałami, orzechami laskowymi i rodzynkami. Zawartość kakao: minimum 31%.

DSCF5323

Zacznijmy od pudełka. Różni się otwarciem od innych tabliczek. Otwiera się bardzo podobnie jak czekoladowe paluszki Mikado (mam nadzieję ze wiecie o co mi chodzi). W środku znajdziemy 100-gramową tabliczkę zawiniętą w sreberko. Podzielona jest ona na 10 dużych i dość cienkich kostek (w stylu czekolad Lindt).

Sama czekolada jest mocno mleczna i słodka. Prawie nie czuć w niej kakao. Ma natomiast lekko maślany posmak (masło skoncentrowane w składzie). Porównałabym ją do czekolady z dobrej jakości figurek-mikołajów. Znajdziemy w niej chrupiące kawałki orzechów laskowych, całych migdałów (w mojej tabliczce było 6 sztuk) i lekko ciągnących rodzynek. Całość wypada dość przyzwoicie. Co prawda mój chłopak przyrównał ją do wyrobu czekoladopodobnego, ale myślę że było to bardzo dużo wyolbrzymienie. Dla mnie czekolada smakowała w porządku.

DSCF5326

Plus za fajne opakowanie i rzadko spotykane połączenie migdałów, orzechów laskowych i rodzynek.

Ocena: 7,5/10

Kupione w: Polo Market

Cena: 2,79zł (przeceniona z 4,99zł)

Gramatura: 100g

Wartości odżywcze i skład: na zdjęciu

last

I tak przy okazji – natknęłam się dzisiaj w nowościach Lidla na czekoladowe chipsy. Próbowałyście kiedyś? Bo jestem ciekawa tylko cena troszkę wysoka :).

nowosc

7 komentarzy

 1. ~Olga (livingonmyown) · 5 lutego 2015 Odpowiedz

  Czekoladę bym zjadła, bo wygląda obłędnie, a chipsy próbowałam, pomarańczowe, tylko z innej, zagranicznej firmy. Bardzo dobre.

 2. ~Barbara Cichorska · 5 lutego 2015 Odpowiedz

  W mieście mojego Lubego czasem bywałam w Polo, ale nigdy nie spotkałam się z tą czekoladą (teraz Polo tam zlikwidowali :P). Ciekawa jestem, jakby mi smakowała…

 3. ~Natalie · 6 lutego 2015 Odpowiedz

  Kusząca ta tabliczka, kupiłabym chętnie, ale z moich okolic wycofali Polo Market i jest jakaś głupia Mila :/
  Te chipsy widziałam, miała wziąć wersję gorzką, ale zrezygnowałam ;)

 4. ~Ktoś Ktoś · 20 kwietnia 2016 Odpowiedz

  Te chipsy czekoladowe są pyszne. Pomarańczowe najlepsze.

Zostaw odpowiedź