E. Wedel – czekolada mleczna o smaku Grzańca

Z początku byłam jej ciekawa, dopóki nie dowiedziałam się, że dostępna jest tylko w 290-gramowych tabliczkach. Gdy mama przyniosła ją do domu, leżała u na w szafce jakieś 3 miesiące. Dzisiaj tata chciał coś słodkiego do pracy więc dostał tą czekoladę. Nie byłabym sobą, gdybym nie ułamała sobie kostki na spróbowanie (a potem kolejnych dwóch ;)).

E. Wedel – czekolada mleczna z nadzieniem o smaku grzańca. Masa kakaowa minimum 29%.

1wedel

Czekolada podzielona jest na 18 naprawdę dużych kostek o ciekawym kształcie (tym samym co smaki: Tiramisu, Creme Brulee i Panna Cotta).

2wedel

Dość gruba warstwa czekolady – lekko proszkowej, mocno słodkiej i innej niż te ostatnio przeze mnie konsumowane (ale nie tak złej!). W środku dwuwarstwowe, grube nadzienie. U dołu zbite jasnobrązowe – słodkie, tłuste, bez wyraźnego przodującego smaku. I u góry ciemnoróżowe (jakoś dziwnie sztucznie wygląda ten kolor). Jest ono dość miękkie, lekko ciągnące. W smaku, wyraźnie alkoholowe (czuć wręcz spirytus) i dziwnie korzenne (nie mogę skojarzyć skąd znam ten smak). W tle da się wyczuć owocowy akcent (śliwka?). Ta warstwa kojarzy mi się bardzo z Pawełkiem, zarówno w smaku jak i strukturze.

3wedel

Całość jest wybitnie słodka i wyraźnie alkoholowa (0,7% spirytusu). Smakuje bardziej jak taki sztuczny piernik niż grzaniec, ale ogólnie smakowała mi!? Zjadłam 3 kostki i sama nie mogłam w to uwierzyć. Nie wiem, może po prostu miałam jakiś dziwny dzień ;).

Ocena: 8/10

Kupione w: chyba w Polo Market

Cena: około 8zł

Gramatura: 290g

Wartości odżywcze i skład: na zdjęciu

4wedel

4 komentarzy

 1. ~Natalie · 20 stycznia 2015 Odpowiedz

  No proszę! Ale mnie zaciekawiłaś ;) Chyba jednak się na nią skuszę, jak tylko spotkam :)

 2. ~Barbara Cichorska · 20 stycznia 2015 Odpowiedz

  Nie kupię (za duża!), ale z ciekawości też spróbowałabym parę kostek. Choć szczerze powiedziawszy, nadziewane czekolady Wedla przerażają mnie po ostatnich doświadczeniach. Poza tym, mi ten kształt kostek ani trochę się nie podoba.

  • czekosfera · 23 stycznia 2015 Odpowiedz

   Rzeczywiście jest za duża żeby kupować. U mnie sama pojawiła się w domu, więc miałam darmową okazję na testowanie ;)

 3. Natalia · 21 stycznia 2015 Odpowiedz

  Ten smak zrobił się ostatnio bardzo popularny. Ciekawa. :)

Zostaw odpowiedź