Mon Cheri Ferrero

Ferrero – marka słodyczy głównie okazjonalnych, droższych, ale też lepszej jakości. Oprócz Mon Cheri, w grono klasyków wlicza się Rafaello (nie lubię) i Ferrero Rocher (bardzo lubię). Dzisiejsze pralinki są dla fanów alkoholowych słodyczy.

Mon Cheri – pralinki  z czekolady z czereśnią w likierze.

Oczywiście są duże opakowania. Ale ja właśnie lubię te małe, za to że można się na nie skusić samemu, bez nadszarpywania skromnego budżetu.

1

W podłużnej folijce znajduje się 5 osobno pakowanych pralinek. Wyglądają one bardzo elegancko. Widać od razu, że mamy do czynienia z czymś dobrym jakościowo.

Pralinki są dość duże gabarytowo. Można spokojnie odgryźć kawałek i zobaczyć co jest w środku bez ryzyka wypłynięcia likieru.

Fenomenalnie krucha, nie za gruba warstwa czekolady jest gładka, wyraźnie kakaowa i minimalnie słodka. W środku jest płynny, słodki i intensywnie alkoholowy (w pozytywnym znaczeniu) likier. W nim skąpana jest soczysta czereśnia, nasiąknięta alkoholem.

2

Całość idealnie słodka, kakaowa i alkoholowa. Nie ma mowy o cukrowych otoczkach i taniej wódzie. Jeśli ktoś lubi połączenia czekolady i alkoholu, z pewnością te pralinki przypadną mu do gustu.

Szkoda tylko, że nie podali w składzie zawartości kakao i alkoholu. Co do zawartości kakao obstawiam jednak, że jest to w granicach 50%.

Ocena: 9/10

Kupione w: Sieć 34

Cena: 4,65zł

Gramatura: 52,5g

Wartości odżywcze: 455kcal/100g, w tym tłuszcz 20,3g (kwasy nasycone 13,2g), węglowodany 52,8g (cukry 48,3g), białko 3g.

Skład: czekolada 49% (cukier, miazga kakaowa, tłuszcz kakaowy, emulgator: lecytyny z soi, wanilina), cukier, czereśnia w całości (18%), likier 13% (syrop glukozowy, woda, alkohol, cukier, aromat), tłuszcz kakaowy.

3 komentarzy

  1. ~Natalie · 27 grudnia 2014 Odpowiedz

    O nie, tych cukierków nie lubię :P Ogólnie czekoladą/cukierkom z alkoholem mówię ”Nie” ;)

  2. ~Barbara Cichorska · 3 stycznia 2015 Odpowiedz

    Wieki nie jadłam, ale z chęcią odnowiłabym sobie ten smak. Czereśnia w likierze + deserowa czekolada – dla mnie to brzmi dobrze :)

Zostaw odpowiedź