Ritter Sport Alpine Milk Chocolate

Jeżeli chcemy sprawdzić czy marka czekolady jest dobra to wybieramy tabliczkę pełnomleczną. I mimo, że zdaję sobie z tego sprawę to pełnomleczne wybieram zawsze na końcu, skuszona dziwnymi nadzieniami. Ritter Sport sprawdziłam prawie wszystkie*. Ta była jako jedna z ostatnich i bardzo tego żałuję ;(.

*W wersji pełnomlecznej dostępna jest również Ritter Sport Extra Fine Milk Chocolate (35% kakao), ale tej zdecydowanie nie polecam.

Ritter Sport Alpine Milk Chocolate – czekolada mleczna alpejska. Masa kakaowa minimum 30%.

DSCF5030

Zacznijmy od słów alpejskie mleko – o co w tym tak na prawdę chodzi? Jest Milka z alpejskiego mleka i rzeczywiście jest inna niż wszystkie. Z resztą ma bardzo podobny skład do dzisiejszej Ritter Sport – zawiera pastę z orzechów laskowych (Ritter Sport ma miazgę z orzechów laskowych, jeśli to jakaś różnica). Spotkałam w tej wersji smakowej również Chateu i Schogetten, ale żadnej z nich nie jadłam! (bo znowu były inne, bardziej złożone smaki).

Ale teraz przejdźmy do czekolady. 16 kostek w formie kwadratowej tabliczki, czyli znowu standardowo. Pachnie fajnie, przyjemnie mlecznie, wręcz śmietankowo. Smakuje jeszcze lepiej. Mocnomleczna i prawie tylko mleczna, ale tym razem w pozytywnym sensie. Tłusta, ale bez plastikowego posmaku. Kremowa, gładka, wręcz aksamitna. Rozpływa się w ustach. Najlepsza w temperaturze pokojowej, albo nawet trochę wyższej ;).

Ta Ritter Sport jest najprostsza i jednocześnie najlepsza, ze wszystkich dostępnych.

DSCF5033

Ocena: 5/5

Kupiona w: Tesco

Cena: 2,50zł (przy zakupie dwóch tabliczek)

Gramatura: 100g

Wartości odżywcze: 547kcal/100g, w tym tłuszcz 32g (kwasy nasycone 19g), węglowodany 55g (cukry54g), białko 8,1g, sól 0,17g.

Skład: cukier, mleko pełne w proszku (23%), tłuszcz kakaowy, miazga kakaowa, miazga z orzechów laskowych, emulgator: lecytyny (z soi), naturalny aromat.

6 komentarzy

 1. ~Barbara Cichorska · 23 listopada 2014 Odpowiedz

  Dlaczego nie polecasz tej mlecznej o wyższej zawartości kakao?

  • czekosfera · 23 listopada 2014 Odpowiedz

   Bo jest taka trochę gumowa, zostawia lekko plastikowy posmak. Robiłam do niej dwa podejścia i za każdym razem miałam te same odczucia ;)

 2. ~czoko · 23 listopada 2014 Odpowiedz

  W twoim Tesco sa ritterki 0o, niesprawiedliwe ;)

 3. ~Angelika_Monika (Candy Pandas) · 23 listopada 2014 Odpowiedz

  Taka zwyczajna propozycja, że aż nigdy jej nie kupiłyśmy, ale może warto to zmienić :)

Zostaw odpowiedź