Cadbury – Bitsa Wispa

Cadbury – angielski gigant czekoladowy. Słodycze te są zaliczone to tych ze średniej (niższej?) półki. Za każdym razem jak proszę o nie znajomych z Anglii to pytają mnie po co, skoro te polskie są takie dobre. Ale ja chcę poznawać, próbować (żądza nowości wygrywa).

Ciekawostką jest to, że na produktach Cadbury oprócz zawartości kakao podana jest również zawartość mleka.

Dzisiaj Bitsa Wispa – opisywana jako textured milk chocolates (coś w stylu bąbelkowej czekolady). Jest to mini wersja (bardziej kawałki) batona Wispa*. W 130g opakowaniu mamy około 30 takich kawałków. Zawartość mleka to minimum 14%, zawartość kakao minimum 25%.

DSCF4932n

*Jeśli będziecie mieli kiedyś okazję to polecam Wispa Gold. Jest to dwuwarstwowy baton – na dole Wispa, na górze lekko ciągnący karmel ;D.

Zapach: jeśli ktoś kiedykolwiek miał styczność z produktami Cadbury, to doskonale zna ten zapach. Jest on specyficzny, można go przyrównać do zapachu mocno mlecznej, trochę oszukanej czekolady.

DSCF4936

Smak: Mocno słodki i mleczny. Kakao – ciężko go wyczuć. Całość ma taką jakby cierpką strukturę. Niestety zawartość tłuszczów roślinnych jest wyraźnie wyczuwalna, co odbija się na jakości. Mimo to zawsze z chęcią wracam do produktów Cadbury.

DSCF4937

I jeszcze jedno – nie wiem dlaczego, ale wydaję mi się, że batony/czekoladki Cadbury mają inną czekoladę niż same tabliczki (ale być może to efekt nietestowania jednocześnie batona i czekolady).

Ocena: 4,5/5

Kupione: prezent ;)

Cena: patrz wyżej

Gramatura: 130g

Wartości odżywcze: 550kcal/100g, w tym białko 7,3g, węglowodany 53g (52,5g to cukry), tłuszcze 34g (kwasy nasycone 20,5g)

Skład: mleko, cukier, masło kakaowe,  masa kakaowa, tłuszcz roślinny, emulgator E442, aromaty

2 komentarzy

  1. ~Dorota · 21 października 2014 Odpowiedz

    A można kupić u nas?

Zostaw odpowiedź